top of page

PŘEDNÁŠKY NA LAVRS MARKETU 2023

Pokud se chcete zorientovat ve světě slow fashion, zajímáte se o udržitelnost, ekologii a sociální témata, připravili jsme si pro vás nabité přednáškové pásmo. Dozvíte se proč nepodporovat fast fashion, kam s věcmi, které již nepotřebujete, jak žít udržitelně i s rodinou, proč je důležité starat se o naši krajinu, jaké jsou plusy i mínusy eletromobility či proč preferovat přírodní kosmetiku. Zkrátka máte se na co těšit!

 

Všechny přednášky budou probíhat v hlavních prostorech LAVRS Marketu, takže se budete moci během vašeho nakupování kdykoliv zaposlouchat a dozvědět se něco nového.  

NENECHTE SI UJÍT

LAVRS MARKET 2023

SOBOTA 20. KVĚTNA

NEDĚLE 21. KVĚTNA

Čas přednášky

13:00

-

14:00

FASHION PANEL

jaký je rozdíl mezi fast fashion a slow fashion? Proč je textilní průmysl jeden z nejvíce znečišťujících naši planetu? Co je to swap a jak v dnešní době nakupovat smysluplněji a zodpovědněji? Na všechny tyto otázky vám odpoví - Fashion koučka Kamila Vodochodská, Lucie Poubová - spolumajitelka SWAP Prague a Stáňa Tomková  - Koordinátorka projektu Hra o klima.

Čas přednášky

15:30

-

16:30

DOPRAVNÍ PANEL - MONETA A ARVAL

Zajímá vás elektromobilita? Přemýšlíte, že byste si koupili elektromobil? Tomáš ze společnosti Arval, která je největším dodavatelem elektroaut v ČR jak pro jednotlivce, tak firmy vám tuto oblast vysvětlí ze všech stran. Spolu s ním si můžete vyslechnout ZUZANU FILIPOVOU, ředitelku pro udržitelnost a komunikaci a členku dozorčí rady MONETA Money Bank. Tato banka je lídrem v oblasti firemní elektromobility v ČR.

Čas přednášky

17:00

-

17:30

ČZÚ - KRAJINA

Proč je důležité se starat o krajinu kolem nás? Na to vám odpoví Ing. Jakub Kleindienst, kvestor České zemědělské univerzity v Praze. V roce 2018 vzniklo centrum pro vodu, půdu a krajinu pri ČZÚ, kde mapují celou šíři problematiky klimatické změny. Spolu se Zuzanou Filipovou z MONETA Money Bank vám Jakub představí unikátní projekt Chytrá krajina. Jedná se o takovou krajinu, která díky své schopnosti zadržet a akumulovat vodu a dalším technologickým úpravám dokáže odolat dopadům klimatické změny. Využijte možnosti se na cokoliv, co vás k tomuto tématu zajímá, zeptat.

Čas přednášky

13:00

-

13:30

EBBU - UDRŽITELNĚ I S RODINOU

Nakupovat a žít udržitelněji se může zdát s rodinou - dětmi mnohem komplikovanější. Své o tom ví i Kristýna z EBUU, která se na základě vlastní zkušenosti rozhodla založit půjčovnu dětského sortimentu, protože půjčováním můžete za první rok ušetřit na dětském oblečení až 14 280 Kč! Ebuu šetří vodu, zdroje a CO2 a prodlužuje životnost vysoce kvalitního zboží.

Na přednášce vám Kristy poradí jak na to, co skutečně potřebuje miminko, které věci je vhodné sbalit do porodnice, zda je potřeba pořizovat dětem tolik věcí nebo je třeba lepší si je půjčit a mnoho dalších zajímavých informací.

Čas přednášky

14:00

-

14:30

NAQED - BIOAKUMULACE
Bezpečná dávka látek v kosmetice nemusí být až tak bezpečná!

Svět krásy je prosycen produkty, které se předbíhají v počtu účinných látek a v komplexnosti složení. Existuje dlouhý seznam látek, které nejsou škodlivé, pokud nepřesáhnou určitou koncentraci –⁠ bezpečnou dávku. Kompetentní úřady však posuzují bezpečnost pouze na základě účinku jednoho takového produktu na uživatele. Co se však děje, když je užíváme pravidelně a častěji než 1-2x denně? Co když některé produkty jsou navíc celotělové jako např. sprchové gely? Potom dostáváme do těla tyto látky ve vyšší než bezpečné dávce. Je důležité se při tom pozastavit, znát rizika a vhodnou alternativu. Clean beauty je nejbezpečnější z nich.

Čas přednášky

15:00

-

15:30

BOOK LAVR KOUTEK - AUTORSKÉ ČTENÍ 1.
Bára Balgová & Kristýna Frejová - Potměchuť

Můžete v absolutní tmě uvidět vlastní duši?

Cestu ke světlu, humor, harmonii a sebepřijetí mnohdy objevíme na místech, kde bychom to čekali nejméně. Česká herečka Kristýna Frejová ji našla v absolutní temnotě. Směs vzpomínek, úvah a autentických deníkových zápisků V knize Potměchuť o terapii tmou představí na Lavrs marketu na svém autorském čtení.

Čas přednášky

18:00

-

18:30

IKEA - PILÍŘE UDRŽITELNOSTI V IKEA

V rámci této přednášky se můžete těšit na Annu Šimončičovou, která je Sustainability Business Partner v IKEA. Anna je poháněna zvědavostí, inspirována přírodou a nadšena budoucím rozvojem, hledáním rovnováhy mezi prosperitou podniku a využíváním přírodních zdrojů s cílem zajistit udržitelnou budoucnost. V IKEA pracuje na projektech cirkulární ekonomiky a nakládání s odpady, realizuje strategii People and Planet Positive a hledá příležitosti, jak pracovat na ambici stát se klimaticky pozitivní firmou a poví vám, jak se jim na této cestě daří.

Čas přednášky

16:00

-

16:30

BOOK LAVR KOUTEK - AUTORSKÉ ČTENÍ 2.
Bára Balgová & Kateřina Černá - Amazing magazín

Novinářka a autorka knih, šéfredaktorka cestovatelského magazínu AMAZING, který objevuje  příběhy výjimečných lidí a míst.  Šéfredaktorka originálního magazínu EDUCA, určeného pro všechny co mají učení rádi.  Na Lavrs marketu představí Amazing,  Cestovatelský magazín, který objevuje témata a místa, co nesmíte minout. Inspiruje nás jedinečnost každého člověka a hledáme příběhy, které stojí za to vyprávět. Příběhy lidí co našli odvahu jít vlastní cestou. Vytváříme pro vás Amazing prostor. 

bottom of page